Charakteristika Khao Manee

02.03.2022


POVAHA

Khao Manee je přátelská, velmi společenská kočka. I k novým návštěvám je přítulná, důvěřivá a velmi dobře vychází s dětmi i s ostatními domácími mazlíčky, se kterými žije.

Obojí máme i vyzkoušeno, naše kočička žila v původním domově v Thajsku s pejskem, doma se perfektně sžila s mojí 4 letou dcerou.

Kočky plemene Khao Manee jsou komunikativní a obratné a mají rády společnost. Díky své živé povaze potěší každou rodinu.

FYZICKÉ VLASTNOSTI

Na první pohled si u koček Khao Manee okamžitě všimnete sněhobílé srsti která je krátká a jemná jako hedvábí.

Každého fascinuje jejich zářivá barva očí - vynikají výraznými tóny modré, zlaté, nebo oranžové barvy a mohou být s nebo bez heterochromie.

Při narození mohou mít koťata na hlavě malou tmavou skvrnu, která po několika měsících zmizí.

Jedná se o středně velké kočky se svalnatou a kompaktní stavbou těla, které jsou velmi mrštné, rychlé a flexibilní. Jejich nohy jsou dlouhé a úměrné tělu, přední kratší než zadní a opět robustnější u samců než u samic.

Hlava je středně velká, klínovitého tvaru, s výraznými lícními kostmi a rovným, středně velkým nosem. Jejich uši jsou střední velikosti, se zaoblenou špičkou a jsou od sebe dobře oddělené.  Profil Khao Manee je protáhlý a prakticky rovný, s mírně konvexním čelem a nosem.